|
Člani programskega odbora
dr. Mojca Indihar Štemberger (predsednica),
Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta
Dr. Mojca Indihar Štemberger je docentka za poslovno informatiko na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Na dodiplomskem in podiplomskem študiju sodeluje kot predavateljica pri več predmetih, raziskovalno pa se ukvarja s prenovo poslovnih procesov, informacijsko podporo odločanju in e-poslovanjem. Sodeluje tudi pri več aplikativnih projektih s področja prenove poslovnih procesov in strateškega načrtovanja informatike, ki jih izvaja Inštitut za poslovno informatiko na Ekonomski fakulteti. Že nekaj let aktivno sodeluje pri organizaciji posvetovanja Dnevi slovenske informatike, saj je tri leta vodila organizacijski odbor, letos pa vodi programski odbor.
dr. Marko Bajec, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za računalništvo in informatiko
Dr. Marko Bajec je docent na Fakulteti za računalništvo in informatiko, Univerza v Ljubljani, kjer predava predmete s področja informacijskih sistemov. Raziskovalno in v praksi se ukvarja predvsem s področji, kot so: načrtovanje in uvajanje metodologij razvoja informacijskih sistemov (poudarek na uporabi sodobnih pristopov ter najboljših praks), strateško planiranje informatike, poslovno modeliranje; elektronsko poslovanje, ipd. Je član več strokovnih in znanstvenih združenj ter član uredniškega odbora revije Uporabna informatika. Svoje prispevke objavlja v domačem in mednarodnem prostoru.
Tomaž Gornik, Marand d.o.o.
Tomaž Gornik je diplomiral na fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani. Leta 1989 je soustanovil podjetje Marand d.o.o., kjer je zaposlen še danes kot vodja razvoja. V tem času je vodil več razvojnih projektov s področja informatike v telekomunikacijah in zdravstvu. Že več let predava na domačih in mednarodnih konferencah ter objavlja prispevke v domačih strokovnih publikacijah.
mag. Andreja Ivartnik Kanduč, Združenje za informatiko in telekomunikacije pri GZS
Mag. Andreja Ivartnik Kanduč je magistra elektrotehnike, ki vodi Združenje za informatiko in telekomunikacije na GZS. Pri delu uporablja široke izkušnje iz svojih začetkov kot mlada raziskovalka na Fakulteti za elektrotehniko ter praktična znanja iz gospodarstva, kjer je v Elektroniki Velenje razvijala testne naprave. V letih 1998 do 2001 se je dodobra spoznala z enimi najbolj povezanih in dodelanih IT sistemov – to so informacijske rešitve v avtoindustriji, ko je vodila IT oddelek na Porsche Slovenija. Zdaj že četrto leto vodi Združenje za informatiko in telekomunikacije, ki združuje 1200 podjetij in predstavlja 3,4% prihodkov slovenskega gospodarstva ter ustvari 5,2% dodane vrednosti slovenskega gospodarstva. Aktivno se vključuje v projekte, ki imajo za cilj razvoj prodornega, učinkovitega in izvozno uspešnega IKT sektorja. Prizadeva si za čim boljšo podporo sektorju z informacijami in prenosom potrebnih znanj za razvoj učinkovitega sektorja. Zato redno sodeluje na pomembnih IKT dogodkih kot predavateljica, moderatorka, oziroma sodeluje glede na možnosti in potrebe. Njen osebni izziv je uveljaviti slovensko IKT industrijo kot paradnega konja Slovenskega gospodarstva.
dr. Jurij Jaklič, Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta
Jurij Jaklič je docent s področja informatike na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Predava več predmetov s področja managementa in uporabe podatkov za podporo poslovnemu odločanju, poglavitna področja njegovega raziskovalnega dela pa so upravljanje in prenova poslovnih procesov, modeliranje in simulacije poslovnih procesov, konceptualno modeliranje podatkov in poslovnih pravil, podatkovna skladišča ter sistemi za podporo odločanju. Je avtor ali soavtor več kot 70 člankov v domačih in tujih revijah ter v zbornikih domačih in tujih konferenc. Sodeloval je na več aplikativnih projektih s področij strateškega načrtovanja informatike ter prenove in informatizacije poslovnih procesov: MŠZŠ, Univerza v Ljubljani, Klinični center, DARS.
Franc Kodela, Mercator d.d.
Franc Kodela je diplomiral na EPF v Mariboru. Do vključno leta 1995 je
vodil sektor za elektronsko obdelavo in kasneje profitni center za
elektronsko obdelavo v Mercatorjevi družbi na Ptuju. Je avtor ključnih
aplikacij s področja trgovine in sicer POS sistemov in skladiščnega
poslovanja. Od leta 1996 vodi Sektor za informatiko in organizacijo v
Mercator,d.d., v Ljubljani. Še naprej aktivno sodeluje na projektih s
področja trgovine (podatkovno skladišče, centralno upravljanje blagovnih
tokov). Od leta 1999 je predsednik UO EAN Slovenija.
Simona Kogovšek, Abanka Vipa d.d.
Po diplomi na Fakulteti za matematiko in fiziko se je konec leta 1989 zaposlila v takratnem AOP-ju Jugobanke v Ljubljani kot pripravnik - programer v Cobolu. Leta 1992 je prevzela vodenje skupine programerjev in nadaljevala z razvojem aplikacij in produktov Abanke. Sočasno z uvedbo privih domačih plačilnih kartic BA Maestro in s postavitvijo prvega abančnega bankomata je leta 1993 prevzela vodenje oddelka razvoja. Leta 1994 je postala direktorica Službe informacijske tehnologije. Služba se je vzporedno z uresničevanjem starteških ciljev Abanke, t.j. strategije rasti, razvoja, modernizacije in racionalizacije poslovanja, hitro razvijala in kadrovsko okrepila in tako je bila konec leta 2002, po združitvi Abanke in Banke Vipa imenovana za izvršno direktorico Področja informatike in bančne tehnologije v Abanki Vipi d.d.. Ima bogate izkušnje iz sodelovanja na projektih prenove in racionalizacije poslovnih procesov Abanke, že vrsto let sodeluje v abančni razvojni ekipi portala in elektronskega bančništva in vodi nekatere najzahtevnejše projekte Abanke. V začetku leta 2003 je uspešno zaključila projekt združitve IT Abanke in Banke Vipa, trenutno pa vodi ekipo, ki pripravlja Načrt neprekinjenega poslovanja Abanke. Je redna udeleženka Dnevov slovenske informatike, letos pa prvič sodeluje kot član organizacijskega odbora. Je aktiven član programskega sveta CIO konference in podpredsednica odbora za informatiko na Združenju bank Slovenije.
Andja Komšo, Davčna uprava Republike Slovenije
Andja Komšo je pred dvemi desetletji diplomirala na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani. Dosedanje delovne izkušnje je pridobila predvsem v sodelovanju ali pri vodenju velikih razvojnih projektov v veliki gospodarski, finačni in upravni organizaciji. Vodila je projekt uvedbe DDV v Republiki Sloveniji. Zadnjih pet let kot vodja Sektorja za informacijsko tehnologijo v Davčni upravi Republike Slovenije (DURS) prenavlja davčno poslovanje s prenovo internih procesov, temelječih na sodobni informacijski tehnologij, elektronskem poslovanju in integraciji z drugimi organizacijami in administracijami drugih držav. Sodeluje v več državnih projektih in v projektih evropskih in panevropskih davčnih organizacij.
mag. Majda Kotnik, Gorenje d.d.
Majda Kotnik je rojena v Slovenj Gradcu. Študirala je v Mariboru na smeri Poslovna informatika. Po diplomi, za katero je bila nagrajena, se je zaposlila v Zlatorogu in kasneje v Metalni. V obeh podjetjih je delala na področju poslovne informatike. Leta 1986 se je zaposlila v Gorenju in se z družino preselila v Velenje. V Gorenju je večino svoje kariere delala na področju informatike. Pet let je bila tudi direktorica kontrolinga in s tem delom spoznala utrip Skupine Gorenje skozi poslovanje krovne družbe Gorenje, d.d. in hčerinskih družb.
Od leta 2001 je direktorica področja Informatika in telekomunikacije. Velik del svojega časa posveča projektu Prenova poslovnih procesov in informacijske podpore, ki je strateškega pomena za nadaljnji razvoj skupine Gorenje. Skupaj z odličnim timom svojih sodelavcev in sodelavk postopno vključujejo podjetja Skupine Gorenje v enotno informacijsko strukturo. Vse svoje življenje posveča veliko pozornost izobraževanju, ki je na tem področju dela še posebej neobhodno potrebno zaradi hitrega razvoja informacijske tehnologije. Pred slabim letom je uspešno zagovarjala magistrsko nalogo na smeri za Strateški management.
dr. Dušan Lesjak, Univerza na Primorskem, Fakulteta za management Koper
Dr. Dušan Lesjak je redni profesor za poslovno informatiko na Fakulteti za management Koper, prodekan za izobraževanje in predstojnik katedre za informatiko. Njegovo področje raziskovanja je e-poslovanje in e-izobraževanje, je vodja raziskovalnega programa Management in informatizacija izobraževanja in zaposlovanje ter nosilec več drugih nacionalnih projektov. Je prejemnik uglednega priznanja »Computer educator of the year 2003«, ki ga podeljuje International Association for Computer Information Systems. Je član več uredniških odborov mednarodnih revij s področja informatike.
mag. Sašo Novaković, IPMIT Ljubljana
Mag. Aleksander Novaković je direktor Instituta za projektni management in informacijsko tehnologijo (IPMIT). Poleg poslovnega delovanja se že vrsto let skupaj s sodelavci ukvarja s svetovanjem na področju managementa in informatike. Kot strokovnjak na področju poznavanja informacijskih sistemov sodeluje pri številnih projektih informatizacije. Je soavtor večjega števila aplikativnih modelov in podlag za zagotavljanje uspešne in učinkovite organizacije in informatizacije različnih sistemov. S strokovnimi članki in predstavitvami redno sodeluje na domačih in tujih posvetovanjih. Prek aktivnega članstva v PMI Chapter Slovenija in ZPM je dejaven tudi na področju raziskovanja in promocije projektnega manegamenta v slovenskem okolju. Je višji predavatelj na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, kot vabljeni predavatelj pa predava na več slovenskih fakultetah.
mag. Franci Pivec, Inštitut informacijskih znanosti v Mariboru
Franci Pivec je po izobrazbi filozof in sociolog ter magister informacijskih znanosti. Bibliografija sega predvsem na področja kulture, šolstva in socialne informatike. Ureja časopis Organizacija znanja. Zaposlen je v mariborskem IZUMU.
mag. Katarina Puc, Slovensko društvo Informatika
Mag. Katarina Puc je diplomirala na Filozofski fakulteti iz predmetov a) francoski jezik s književnostjo, b) angleški jezik s književnostjo. Je magistra poslovne politike in organizacije na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, z delom: Ekonomski in organizacijski kriteriji za odločanje o uporabi tehnologije v pisarniških sistemih. Njene pomembnejše delovne izkušnje so izobraževanje, uredništvo in tehnično uredništvo knjig, revij, zbornikov, prevajanje književnih del in strokovnih besedil iz angleščine, francoščine in nemščine v slovenščino ter lektoriranje strokovnih besedil. Je pobudnica ustanovitve jezikovne sekcije pri Slovenskem društvu Informatika in urednica spletnega slovarja informatike Islovar.
dr. Rok Rupnik, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za računalništvo in informatiko
Rok Rupnik je zaposlen na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani kot asistent. Na omenjeni fakulteti je magistriral leta 1998, doktoriral pa leta 2002 iz področja mobilnih aplikacij. Je avtor številnih prispevkov v znanstvenih in strokovnih revijah ter domačih in mednarodnih konferencah. Kot vodja projektov, pomočnik vodje projektov ali svetovalec je sodeloval pri številnih projektih razvoja informacijskih sistemov, strateških študijah, izdelavah strateških planov razvoja informatike in izdelavah različnih metodologij. Njegovo raziskovalno področje obsega metodologije razvoja informacijskih sistemov, strateško planiranje informacijskih sistemov, mobilne aplikacije, odkrivanje zakonitosti v podatkih, inteligentne agente, CRM, elektronsko poslovanje ter podporo odločitvenim procesom.
Katjuša Skukan, Ixtlan Team d.o.o.
Katjuša Skukan je soustanoviteljica in namestnica direktorja podjetja Ixtlan Team d.o.o., zadolžena za področje kadrov in podporo obratovanju na projektih z naročniki. Je članica izvršnega odbora Društva informatika in že vrsto let let sodeluje pri organizaciji in pripravi Dnevov slovenske informatike.
Stane Štefančič, GENIS d.o.o.
dr. Tatjana Welzer Družovec,
Univerza v Mariboru, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Izr. prof. dr. Tatjana Welzer je leta 1995 doktorirala na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, s področja računalništva in informatike. Njeno raziskovalno delo pokriva vidike podatkovnih tehnologij, kot so modeliranje podatkovnih baz, kakovost podatkov, ponovna uporaba in izobraževanje v informatiki. Dr. Welzerjeva je nosilka predmetov Podatkovne baze I, Podatkovne baze II, Dostopnost in zaščita podatkov, Varovanje podatkov, Raziskovalne metode v medijskih komunikacijah in Informatika v Medijih, tako na visokošolskem strokovnem kot na univerzitetnem programu. Na podiplomskem programu je mentorica pri predmetih Izbrane vsebine pri podatkovnih bazah in Izbrane vsebine zaščite podatkov. Sodelovala je pri izvedbi več projektov, seminarjev in delavnic v okviru Inštituta za informatiko, pri čemer so med pomembnejšimi bilateralni projekti z državami EU in ZDA (ZDA, Portugalska, Poljska, Češka, Španija, Finska in Grčija) in delo na EU (e-SLOG for SMEs, e-Marketing, Valeurtech) projektih. Kot avtorica prispevkov je sodelovala na številnih mednarodnih in domačih konferencah ter v strokovnih in znanstvenih revijah. Bila je organizatorica mednarodnih konferenc v Mariboru (ADBIS, EJC, JCKBSE) in številnih vabljenih sekcij na tujih konferencah.
dr. Lidija Zadnik Stirn, Univerza v Ljubljani, Biotehniška fakulteta
Dr. Lidija Zadnik Stirn je redna profesorica za področje operacijskih raziskav na Univerzi v Ljubljani. Njeno znanstveno-raziskovalno delo je usmerjeno predvsem na področje metod optimiranja, ki so praktično uporabne v gozdarstvu, lesarstvu, agronomiji. Sodelovala je v raznih interdisciplinarnih raziskavah in bila vodja več temeljnih in aplikativnih projektov. Od leta 2001 je koordinatorka mednarodnega projekta MEDMONT v okviru 5. EU okvirnega programa. Aktivno je sodelovala z več kot 60 referati ali vabljenimi predavanji na mednarodnih kongresih iz operacijskih raziskav in uporabe metod optimiranja v gozdarstvu in kmetijstvu, ter bila organizatorka mednarodnih konferenc iz operacijskih raziskav, na številnih konferencah je bila vodja sekcije in članica organizacijskih odborov. Za slednje je leta 2003 prejela tudi priznanje SDI. Njena bibliografija obsega preko 150 bibliografskih enot, večina objavljenih v tujini. Opravila je recenzije več člankov (med pomembnejše sodijo članki v revijah Forest Science in Journal of optimization), knjig in raziskovalnih projektov. Aktivno dela v mednarodnih in slovenskih društvih s področja operacijskih raziskav. Od leta 1997 je predsednica Slovenske sekcije za operacijske raziskave, od leta 2002 pa podpredsednica SDI.
Janez Zaletel, Merkur d.d.
Janez Zaletel je kot izvršni direktor Področja informatika zadolžen za razvoj, vzdrževanje in delovanje celotne informacijsko - telekomunikacijske podpore poslovanju podjetja Merkur, d.d.. Podjetje Merkur z 2.450 zaposlenimi v matičnem podjetju in s še 650 zaposlenimi v povezanih podjetjih v tujini in podjetju Bofex, predstavlja vodilno trgovsko podjetje na področju tehnične trgovine v Sloveniji. Področje informatika s preko 50-imi zaposlenimi v Merkur, d.d., skupaj s pogodbenimi poslovnimi partnerji, pod vodstvom Janeza Zaletela skrbi za razvoj, vzdrževanje in delovanje aplikativnih programskih rešitev, tehnično podporo (strojna, komunikacijska in sistemska programska oprema) in telefonske sisteme. Z lastno razvitimi informacijskimi sistemi za podporo poslovanju komerciale (nabava, veleprodaja, maloprodaja), računovodstva in financ, kadrovske službe in podatkovnega skladišca v Oracle okolju se uvrščajo med velike Oracle stranke v Sloveniji. Poleg poslovnega delovanja je Janez Zaletel že deseto leto predsednik Slovenskega društva uporabnikov programske opreme Oracle, v delovanju katerega je predvsem odmevna organizacija tradicionalnega Strokovnega srečanja SIOUG. Aktiven je tudi v programskih odborih prireditev na področju informatike v Sloveniji – v programskem odboru DSI sodeluje letos prvič.
|
|
Velika pokrovitelja
Pokrovitelji
Posvetovanje so omogočili tudi
Pokrovitelj opreme
Medijska pokrovitelja
|
|